Gyva instaliacija – į vibracijas reaguojančiomis kolonėlėmis per stiklą pabendraukite su performanso autore.
Lankymas nemokamas, be registracijos.
12:00 – ryto performansas
Registracija: https://bit.ly/me21vitrinaryte
15:00 – pietų performansas
Registracija: https://bit.ly/me21vitrinaperpiet
23:00 – vakaro performansas
Registracija: https://bit.ly/me21vitrinavakare
Performansų trukmė: 45 min.
Performansai nemokami, būtina išankstinė registracija.
Performatyvi instaliacija įkvėpta karantino sukeltos situacijos – izoliacijos, suvaržymų. Pandemijos laikotarpis ir karantinas ypač paveikė mūsų laiko suvokimą: mėnesiai slinko tarytum kitoje laiko tėkmėje, kitoje dimensijoje – tie mėnesiai tarytum tiesiog išnyksta, nusibraukia sugrįžus į įprastą gyvenimo tempą.
Siekdama sujungti karantino izoliacijos, kartu ir laiko tėkmės jame aspektus bei padaryti juos vizualiai matomus, menininkė pasirenkama save uždaryti į vitriną viešoje erdvėje. Šiuo ištvermės meno (endurance art) kategorijos performansu R. Žiūkaitė atveria keletą vitrinos prasmių: nuo komercinės, parodomosios iki įkalinimo, suvaržymo alegorijų. Autorė tiek eksponuoja save praeiviams, jų teismui, tiek atskleidžia ryšio, bendravimo ilgesį, ieško kontakto. Bene vieninteliu sąlyčio tašku, tiltu tarp šiąpus ir anąpus vitrinos tampa kontaktinis garsiakalbis, kuriuo palietus stiklą, šis perduoda garsą iš vidaus į išorę.
Informacija lankytojui:
Gyvą instaliaciją galima apžiūrėti savarankiškai; renginio erdvėje, esant daugiau lankytojų, prašome laikytis saugių atstumų ir rekomenduojame dėvėti kaukes.
Performansų metu žiūrovai į renginį įleidžiami tik su Galimybių pasu; rekomenduojame renginio metu laikytis saugių atstumų ir (ar) dėvėti veido kaukes.
______________
Tarptautinis įvietintos šiuolaikinės muzikos festivalis
MUZIKA ERDVĖJE'21 | LAIKAS
Šių metų festivalio tema – laikas. Nors, iš vienos pusės, laikas – nekintanti konstanta, vis dėlto jį galime suvokti ar išgyventi ir subjektyviai. Festivalis šiais metais kviečia analizuoti erdvės ir laiko santykį. Mūsų pačių santykį su laiku erdvėje.
Festivalyje pristatomi kompozitoriai ir kitų sričių menininkai įvairiais aspektais interpretuoja laiko sampratą bei kviečia klausytojus pastebėti, koks laikas svarbus kasdieniame žmogaus gyvenime, pasaulio suvokimui, konkrečios erdvės ar vietos patyrimui.
Festivalį organizuoja: VšĮ Meno genas
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė
Strateginis partneris: Lietuvos kompozitorių sąjunga
Pagrindinis renginio partneris: Meno ir mokslo laboratorija
Festivalio partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lukiškių kalėjimas 2.0, Darnu Group, Quadrum verslo miestas, „Vilniaus miesto parkai“, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, Meno ir mokslo laboratorija, UAB Vilniaus vystymas