MOKYMŲ
KULTŪRA, KAIP EKONOMINIS IŠTEKLIUS
PROGRAMA
Programos aktualumas
Dabartinėje kultūros vadybos ir kultūros organizacijų praktikoje prireikia vis daugiau bendrųjų ekonomikos, rinkodaros, finansų valdymo žinių. Mokymais bus siekiama kuo aiškiau atskleisti kultūros ekonominį potencialą, ir sugebėti jį pritaikyti kasdieniame veiklos planavime bei strateginiame valdyme – strategijų sudarymas, paraiškų pildymas ir pan.
Siekiant argumentuoti kultūros veiklos poreikį, specialistams ypač svarbu suvokti socialinę-kultūrinę-ekonominę kultūros kuriamų produktų ir paslaugų naudą, susipažinti su vertinimo metodikomis, sugebėti ją apskaičiuoti kiekybiškai.
Mokymų programos tikslas
Stiprinti / tobulinti dalyvių ekonominį raštingumą, plėsti žinias ir gebėjimus, įgalinančius platesnį verslo (ir visuomenės – komerciniuose kontekstuose) įtraukimą į kultūros lauką, įgalinančius platesnį, įvairesnį, turtingesnį būdingųjų verslo praktikų taikymą kultūros vadybos lauke.
Mokymų temų sąrašas:
1. Kultūros sąvoka. Kultūros ekonomika. Skirtingi požiūriai. Remiamasi UNESCO, Potts, Throsby teorijomis.
2. Kultūrinės vertės sąvoka ir vertės požiūriai ekonomikoje. Remiamasi A.Klamer teorija. Teorinė paskaita ir pavyzdžių analizė - diskusija.
3. Kūrybingumas kaip ekonominis išteklius. Menininkas ir jo vaidmuo. Lietuvos menininkų tyrimas.
4. Kultūros mikroekonomika. Rinkų tipai. Kultūros sektoriaus veiklų modeliai.
5. Naujausios kultūros ekonomikos teorijos: Thosby koncentrinių ratų modelis, Potts 4 požiūriai į KKI sektorių, kultūros ekologija, trimatis kultūros sektoriaus modelis.
6. Kultūros sektoriaus kuriama nauda ir jos vertinimas. Poveikis bendruomenei. Pavyzdžiai ir susitikimai su kūrėjais Teorinė paskaita, klausimų ir atsakymų sesija su kūrėjais, praktinė užduotis.
7. Kultūros poveikio įvairiuose sektoriuose (pvz. sveikatos) analizė. Tarpdisciplininiai projektai. Pavyzdžiai ir susitikimai su kūrėjais.
8. Kultūros sektoriaus finansų paieškos formos. Privatus rėmimas. Privačios finansinės investicijos į meno rinką.
9. Apibendrinimas. Įgytų žinių įvertinimas, aptarimas.
Mokymai planuojami:
Š.m. lapkričio 22, 23, 24, 25 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje.
Š. m. lapkričio 29, 30 d. gruodžio 1, 2 d. Kaune, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje.
Programos sudarytoja ir pagrindinė mokymų lektorė - dr. Rusnė Kregždaitė, socialinių mokslų (ekonomikos) daktarė, kultūros ekonomikos tyrėja, Vilniaus miesto teatro MMLAB įkūrėja ir vadovė. Mokymuose taip pat vyks susitikimai su menininkais ir jų projektų aptarimai.