Garso teatras senamiesčio kieme: neįprastame pasivaikščiojime galėsite palikti ir paslapčių kitiems lankytojams

 
Andrius Šiurys. Reportažo stop kadras

Andrius Šiurys. Reportažo stop kadras

 
 

Monika Petrulienė, LRT naujienų tarnyba

Vilniaus miesto teatras/Meno ir mokslo laboratorija sugalvojo garso vaidinimą ir siūlo apsilankyti viename sostinės senamiesčio kieme. Kūrėjai pasirinko audiogido formą. Tačiau tai bus neįprastas pasivaikščiojimas, kokie būna muziejuose. Pasak jaunų aktorių, kiekvienas atėjęs galės keisti pasivaikščiojimo stoteles, palikti savų paslapčių kitiems lankytojams, improvizuoti.

Vilniaus senamiesčio kieme, Vokiečių gatvėje, buvusios didžiosios Vilniaus sinagogos vietoje jauni kūrėjai parengė audiogidą. Ieškojo, kaip į vieną pasakojimą sudėti čia prieš šimtą metų vykusį gyvenimą, sovietmetį ir tai, kas yra dabar.

„Labai svarbi dalis ir aplinkybė – šitos vietos istorija, mes toliau tęsime tai, kas čia vyksta toliau, pristatome savo kūrybą ir savo spektaklius, žmonėms, klausytojams, apie ką mes kalbame“, – teigia aktorė Marija Petravičiūtė.

Vilniaus miesto teatras/Meno ir mokslo laboratorija repetuoja buvusio vaikų darželio pastate. Devyni teatro aktoriai įgarsino audiogido takelį, jiems padėjo režisierius Paulius Markevičius.

Pusvalandžio pasivaikščiojimas nedidelėje teritorijoje užpildytas muzika iš spektaklių. Pasak projekto kompozitoriaus, garsai sustiprina įspūdį.

„Jie kartais skirti atkreipti klausytojo dėmesį į tam tikrus objektus, kartais galbūt prajuokinti, siekiame sukelti įvairias emocijas“, – sako Andrius Šiurys.

Jaunų aktorių audiogidas skirtas ne vien klausyti. Yra paslėptų objektų, kuriuos radus galima papildyti ir pakeisti kitais daiktais.

„Mes esame paslėpę tokių nedidelių smulkmenų, kur leisim klausytojui pačiam šiek tiek keisti audiogidą, palikti savo kažkokius ženklus, nes, kaip žinome, miestas yra toks organizmas, kuris nuolatos kinta“, – pasakoja M. Petravičiūtė.

Pasivaikščiojimą sostinės Vokiečių gatvės kieme bus galima išbandyti nuo rugpjūčio 7-osios vakaro ir jis veiks mažiausiai metus, kol savivaldybė negriaus sovietinio pastato. Audiogidas – nemokamas, tačiau reikia ateiti su išmaniuoju įrenginiu ir savo ausinėmis.

Daugiau apie tai – įraše: