Greta Grinevičiūtė dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių šokio menų tinklo keðja suvažiavime

greta_Grineviciute_kedja_suvaziavime
 

Spalio 17-20 dienomis Turku (Suomijoje) vyko Šiaurės ir Baltijos šalių šokio profeisionalų susitikimas, kuriame kartu su Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos atstovais dalyvavo ir Greta Grinevičiūtė.

Spalio 18 d. vykusioje STRETCH diskusijoje tema System Change (Do it Together) buvo pristatytos ir Meno ir mokslo laboratorijos veiklos. Greta Grinevičiiūtė: „Labai džiaugiuosi, jog Šiuolaikinio šokio asociacija suteikė galimybę būti STRECH-kedja suvažiavimo dalimi, o organizatoriai pasitikėjo ir pakvietė būti diskusijos „System Change? D.I.T (Do it together)“ dalyve. Joje trumpai pristačiau MMLAB veiklą, bendradarbiavimo tema diskutavome su Nikol Wellens (Flanders Art Institute BE), Emilia Gosiorek ir Stine Frandsen (Danseatelier DK), Sara Lönnroth (Transit Kulturinkubator SE) bei diskusijos moderatore Lene Bang Henningsen (DK). Nors esame iš skirtingų socialinių, politinių, kultūrinių, ekonominių kontekstų, tačiau gera kartu diskutuoti kokio bendradarbiavimo mūsų menininkų laukui šiuo metu labiausiai reikia bei kokiais būdais tai galime pasiekti. Paliestos svarbios ne tik profesionalumo plėtros, bendradarbiavimo temos tačiau ir labai svarbi, tarp Lietuvos menininkų, politikų bei visuomenės dar nepakankamai stipriai paplitusi, ekologinės krizės tema”.

„keðja“ - didžiausias Šiaurės ir Baltijos šalių scenos menų tinklas, įgyvendinęs politikų svarstomą Šiaurės dimensiją ir glaudų Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą. Projekto pavadinimui pasitelktas islandiškas žodis „keðja“, reiškiantis grandinę ir suprantamas visomis Šiaurės šalių kalbomis. Jis išreiškia pagrindinį šio tinklo siekį - sustiprinti jau egzistuojančius Šiaurės ir Baltijos šalių šokio organizacijų ir meno kūrėjų ryšius bei skatinti naujus. Šiuolaikinio šokio asociacios narių kelionė dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos.