Netrukus baigsis 6-tasis MMLAB teatro sezonas: ką verta suspėti pamatyti dar šį pavasarį?

 
 
 

Vilniaus miesto teatras MMLAB („Meno ir mokslo laboratorija“) netrukus baigs jau 6-tąjį teatro sezoną. Iki birželio besitęsiančiame sezone teatro komanda kviečia suspėti pamatyti net keturis skirtingus MMLAB darbus, o vasarą susitikti atviroje MMLAB erdvėje, virsiančioje specialių vasaros programų scena.

Balandžio 28 d. Vilniuje esančioje „Menų spaustuvėje“ bus parodytas režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklis „Miražas“, sukurtas remiantis Afganistano karo veterano Zigmo Stankaus prisiminimų knygomis. „Spektaklio pagrindiniai veikėjai – karo veteranai. Grįžę į gyvenimą taikoje, fiziškai jie tarsi čia, tačiau mintimis labai toli – įkalinti prisiminimų ir ten patirtų išgyvenimų. Tokios patirtys žmonijos istorijoje yra kaupiamos didžiule kaina: vieniems tenka sumokėti gyvybe, o kitiems – sugrįžusiems iš fronto – kęsti ilgalaikius padarinius“, – sako režisierius, pridurdamas, kad Afganistanas mums tapo skaudžia pamoka, dėl kurios galime itin aiškiai suprasti dabartinę pasaulio situaciją. Dar kartą šį sezoną spektaklis „Miražas“ bus rodomas ir gegužės 31 d.

Į netradicinio žanro siaubo pasivaikščiojimą Vilniuje gegužės 13 d. pakvies Gedimino Rimeikos režisuotas „Pasakų parkas“, skirtas žiūrovams nuo 14 metų. Šis spektaklis – tai audiovizualinis pasivaikščiojimas legendomis apipintame Vilniaus Pasakų parke, kuriame kūrybinė spektaklio komanda mitologizuoja realius nusikaltimus ir į blankią pasakojimus papildančių instaliacijų šviesą ištraukia miesto legendų pabaisas – ne tas, kurios slepiasi po lovomis, o tas, dėl kurių atsigręžiate per petį kaskart, kai klaidžiojate parko šešėliuose. Spektaklio dalyvių prašoma turėti ausines bei mobilųjį telefoną su interneto prieiga ir įdiegta nemokama „Echoes“ programėle.

Gegužės 17 d. su MMLAB teatru žiūrovai susitiks ir festivalyje „TheATRIUM“: Klaipėdoje esančiame „Kultūros fabrike“ įvyks choreografės ir šokėjos Gretos Grinevičiūtės spektaklio „Šokis objektui ir vaikui“ rodymas. „Greta dinamiškos, taisyklių neapribotos, laivos raiškos, spektaklis išsiskiria empatija“, –  premjeros recenzijoje rašė A. Kaminskaitė. Empatija čia išties svarbi – G. Grinevičiūtės darbe keliami klausimai apie tarsi savaime suprantamus kanonus, susijusius su vaikais: apsisprendimas jų turėti, laukti, negalėjimas susilaukti, nenoras tapti tėvais... Šios temos šviesoje šokio spektaklis kalba apie lūkesčius ir stereotipus primetamus sau ir kitiems.

Na, o vilniečiai gegužės pabaigoje, 19 d., išvys pagal vieną paskutinių Šekspyro tragedijų „Koriolanas“ pastatytą to paties pavadinimo spektaklį, režisuotą Pauliaus Markevičiaus. Čia „Koriolanas“ interpretuojamas ne kaip politinis spektaklis: politika kartu su šiuolaikiniame pasaulyje bei Šekspyro pjesėje ryškiomis abejonėmis demokratijos veikimu, politinių permainų ir ginkluotų neramumų provokuojamomis įtampomis tėra tyrinėti žmogų kritinėje situacijoje padedančios aplinkybės. Akcentuodamas minios ir asmenybės konfliktą, galingųjų manipuliacijas žmonėmis režisierius pabrėžia individui tenkančius iššūkius, kai asmeniniai gabumai ir aplinkos lūkesčiai plėšo į priešingas puses. Viena rečiausiai teatre statomų Šeksypyro pjesių atgims „Meno forto“ scenoje.

Nors šie spektaklių rodymai pabaigs dar vieną teatro sezoną, MMLAB vasarą kvies leisti kartu – antrą kartą Vokiečių g. 13 A, Vilniuje, įsikūrusi atvira MMLAB erdvė iki rudens veiks kaip įvairių žanrų kūrinių scena: kaip ir praėjusią vasarą, čia ketinama sudaryti sąlygas skirtingų disciplinų menininkams pristatyti savo kūrybą miesto širdyje įsikūrusioje erdvėje. Žiūrovų lauks įvairios instaliacijos, spektakliai, eskizai, parodos, performansai ir kt.