APIE

uka-uka: garsas, kai nuolat esi šiek tiek neteisus

uwaa: garsas, kai jausmo negali išreikšti žodžiais

boro-boro: garsas, kai viskas aplinkui nyksta*


*onomatopėjos iš Polly Barton knygos „Fifty sounds“


Sayonakidori (iš japonų kalbos – lakštingala)  – onomatopėjų peizažas, atskleidžiantis, kaip japoniškos onomatopėjos (daiktų ar reiškinių atitikmenys garse)  leidžia perteikti garsus žodžiais. 

Kompozitorė ir kūrinio režisierė Agnė Matulevičiūtė vizitų į Japoniją metu aplankė Nijō pilį, norėdama susipažinti su šio unikalaus statinio architektūra ir jos grindimis, kurios skleidžia garsus, panašius į paukščių balsus. Apie „lakštingalų grindis“ kalbama kaip apie mitą – tai galėjo būti apsaugos sistema, padedanti apsiginti nuo įsibrovėlių, ar tiesiog neintencionali architektūrinė klaida. Menininkę domina tai, kad šis mitas vis tiek yra kažkieno užrašomas ir pasakojamas. Toks dualumas atveria ypač plačius ir įdomius kontekstus, temas performanso kūrimui. Pasivaikščiojimas „lakštingalų grindimis“ įkvėpė menininkę sukurti kūrinį pastatui, grojant juo kaip muzikiniu instrumentu, žaidžiant tuo, kas nematoma, o tik girdima ir atvirkščiai. Tai – muziką ir šokį jungiantis kūrinys, kuriame atlikėjai patys formuos garsinį audinį, pasitelkdami savo kūnus ir balsus.

Muzikinio performanso temos kyla iš Japonijos kultūros stebėjimo per atstumą ir jos interpretacijos europiečio akimis: saugumas, kito baimė, šmėklų kultūros nuotrupos, nejaukos fenomeno tyrinėjimai. Lakštingalų koridoriaus garso technologija, naudota apsaugai, inspiruoja puolimo, gynybos ir privatumo temas. Saugumas čia – ir vidinė būsena, ir pasaulio nesaugumo baimė.

KŪRYBINĖ KOMANDA

Idėjos autorė, režisierė ir kompozitorė: Agnė Matulevičiūtė

Choreografas: Pawel Sakowicz (Lenkija)

Scenografijos ir šviesų dailininkas: Julius Kuršis

Kostiumų dailininkė: Elena Marija Veleckaitė

Garso režisierius: Ignas Juzokas

Atlikėjai: Tomoo Nagai (Japonija), Clara Giambino (Prancūzija), Greta Grinevičiūtė, Ugnė Kavaliauskaitė, Justina Mykolaitytė, Alvydė Pikturnaitė, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Agnė Matulevičiūtė

Prodiuserė: Rusnė Kregždaitė

Vykdančioji prodiuserė: Greta Senkutė

Komunikacijos vadovė: Rasa Kregždaitė

Vizualo fotografė: Vismantė Ruzgaitė

Vizualo dizainerė: Sofija Laurušonytė

Technikos vadovas: Vladislav Bajaznyj

PRODIUSERIS

MMLAB teatras

 

PROJEKTO PARTNERIAI

Trakų Vokės dvaro sodyba, Lenkijos institutas Vilniuje, LR ambasada Japonijoje, MiSHO rezidencija (Fujino, Japonija), Všį „Krantas“, Lietuvos kompozitorių sąjunga, ES atstovybė Japonijoje, Japonijos ambasada Lietuvoje,  knygynų tinklas „VAGA“,  InlanDimensions

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, EU Japan fest

PREMJERA

Kovo 29 d. 18:00

Kovo 30 d. 18:00

Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2A, LT-02232, Vilnius)

TEKSTAI

GALERIJA

Nuotraukų autoriai: Martynas Norvaišas (spektaklis), Vismantė Ruzgaitė (įvaizdinė fotosesija)